2009 Norwegian Pressemeldinger

Ny milepæl for Norwegian – passerte 1 million passasjerer i juli

Ny milepæl for Norwegian – passerte 1 million passasjerer i juli
Norwegian fløy nesten 1 050 000 passasjerer i juli måned. Det er en økning på nærmere 150 000 passasjerer og tilsvarer en vekst på 16 prosent fra samme måned i fjor. Juli ble dermed den tredje påfølgende måneden med ny passasjerrekord for

Dato: 07-08-2009 08:03 CEST
Opprinnelig tittel på pressemeldingen: Ny milepæl for Norwegian – passerte 1 million passasjerer i juli
Kategori: , 2009 Norwegian fløy nesten 1 050 000 passasjerer i juli måned. Det er en økning på nærmere 150 000 passasjerer og tilsvarer en vekst på 16 prosent fra samme måned i fjor. Juli ble dermed den tredje påfølgende måneden med ny passasjerrekord for selskapet.

Norwegian fløy nesten 1 050 000 passasjerer i juli måned. Det er en økning på nærmere 150 000 passasjerer og tilsvarer en vekst på 16 prosent fra samme måned i fjor. Juli ble dermed den tredje påfølgende måneden med ny passasjerrekord for selskapet.

– Den positive trafikkutviklingen vi så i første halvår fortsetter inn i andre halvår med fullt trykk. Det er en svært viktig milepæl for selskapet at vi nå har rundet 1 million passasjerer i en enkeltmåned. I en bransje som sliter med store utfordringer er det spesielt hyggelig å se at passasjerene i større grad velger Norwegian. Vi vil fortsette å jobbe hardt for å gjøre oss fortjent til det", sier adm. dir. Bjørn Kjos.

Forrige passasjerrekord ble satt i juni 2009. I juli slo selskapet denne rekorden med mer enn 70000 passasjerer. Mye av veksten i juli skyldes trafikken innenlands i Norge og nye ruter i Danmark, hvor hele 27 ruter nå ligger ute i salg.

Juli måned skiller seg ut som høysesong for ferie og fritidsreisende, og en langt større andel av flyvningene går til Sør- Europa sammenlignet med resten av året. Fra juni til juli økte antallet reisende på Norwegians 80 ruter til Sør Europa med hele 74 prosent.

De nordnorske rutene har også høysesong i juli. Over 130000 passasjerer reiste til eller fra landsdelen med Norwegian i perioden. Tilsvarende tall for de nordligste destinasjonene i Sverige var 55000 passasjerer.

A to już wiesz?  Norwegian kåret til verdens beste lavprisselskap på langdistanseruter for fjerde år på rad

Kabinfaktoren for konsernet som helhet lå på 88 prosent i juli, det er 1 prosentpoeng høyere enn samme måned i fjor. Norwegian har bygget opp en sterk posisjon i Skandinavia, noe som reflekteres gjennom en kabinfaktor i Sverige og Danmark på henholdsvis 91 og 92 prosent.

Selskapet totalt estimerer en yield på 0,59 kroner for juli 2009. Tilsvarende tall for juli 2008 var 0,57 kroner.

Regulariteten i juli i år var på 99,9 prosent og punktligheten på 81 prosent. Sommermånedene er preget av slot restriksjoner i Europa, og særlig i de østlige delene av Middelhavet, hvor Norwegian har mange flyvninger. Dette påvirker punktligheten.

Kontaktpersoner:

Investor Relations Karl Peter Gombrii, tlf. 67 59 31 34

Kilde: Pressekontor Norwegian – PRESSEMELDING –

————

Om Norwegian
Norwegian ble grunnlagt i 1993, mens lavprisselskapet med Boeing 737-fly kom på vingene i 2002. Siden den gang har målet vårt vært å tilby smarte og hyggelige reiseopplevelser til lave priser.

Norwegian er kåret til Europas beste lavprisselskap seks år på rad av Skytrax, og Norwegians fordelsprogram, Norwegian Reward, er fire år på rad kåret til «Flybransjens beste fordelsprogram i Europa/Afrika» under Freddie Awards i USA. Siden 2012 har Norwegian vunnet over 55 priser for våre produkter, service og nyskapning innen luftfarten.

I 2019 ble Norwegian det første flyselskapet som signerte FNs program for klimatiltak og forpliktet seg dermed til å bli klimanøytralt innen 2050.

Norwegian tilbyr rimelige flyreiser med utmerket kvalitet i et nettverk av kortdistanseruter i Norden og til europeiske nøkkeldestinasjoner.

Følg Norwegian på Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn og YouTube.

Hashtags: # #2009 2009

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy