2009 Norwegian Pressemeldinger

Skremmes ikke bort fra å reise:

Skremmes ikke bort fra å reise:
Dato: 13-01-2009 08:00 CET Opprinnelig tittel på pressemeldingen: Skremmes ikke bort fra å reise: Kategori: , 2009 Rekordsalg for Norwegian Oslo/Fornebu, 13. januar 2009: Finanskrisen

Dato: 13-01-2009 08:00 CET
Opprinnelig tittel på pressemeldingen: Skremmes ikke bort fra å reise:
Kategori: , 2009

Rekordsalg for Norwegian

Oslo/Fornebu, 13. januar 2009: Finanskrisen stopper ikke reiselystne nordmenn. Norwegian opplevde rekordsalg på årets første dag med nyttårssalg.

Norwegian har fått en flygende start på den tradisjonelle nyttårskampanjen. På første salgsdag solgte flyselskapet mer enn 100.000 billetter til Norwegian-kunder. Dette er mer enn dobbelt så mye som på fjorårets første salgsdag.

Kampanjeresultatene er rett og slett overveldende, sier kommersiell direktør Daniel Skjeldam i Norwegian, som på tross av urolige økonomiske tider er optimist på vegne av Norwegian.
Usikkerheten i hele reiselivsbransjen har vært stor, og 2009 kommer til å bli et spennende år for mange norske og internasjonale selskaper.

Nettopp derfor er det ekstra hyggelig og motiverende å få en kickstart på året med den beste kampanjestarten Norwegian har opplevd siden lavprisselskapet ble opprettet for seks år siden, mener Skjeldam

Vi har solgt langt over våre mest dristige mål. Kanskje er det Norwegian sitt fokus på lave priser, som kommer ekstra gunstig ut i disse finanskrisetider. For reiselysten til nordmenn er det tydeligvis ingenting i veien med, fortsetter han.

Norwegian ser også en økning i antall forretningsreisende som velger selskapet når de skal ut å fly.

Vi tror flere selskaper ser muligheter for å spare inn penger på reisekostnader ved å velge et lavprisselskap som Norwegian. Det er en trend vi tror vil øke i tiden framover, sier Skjeldam.

Kampanjen fortsetter fram til 15. januar.

Kilde: Pressekontor Norwegian – PRESSEMELDING –

————

Om Norwegian
Norwegian ble grunnlagt i 1993, mens lavprisselskapet med Boeing 737-fly kom på vingene i 2002. Siden den gang har målet vårt vært å tilby smarte og hyggelige reiseopplevelser til lave priser.

A to już wiesz?  Norwegian fløy 10,8 millioner passasjerer i 2009

Norwegian er kåret til Europas beste lavprisselskap seks år på rad av Skytrax, og Norwegians fordelsprogram, Norwegian Reward, er fire år på rad kåret til «Flybransjens beste fordelsprogram i Europa/Afrika» under Freddie Awards i USA. Siden 2012 har Norwegian vunnet over 55 priser for våre produkter, service og nyskapning innen luftfarten.

I 2019 ble Norwegian det første flyselskapet som signerte FNs program for klimatiltak og forpliktet seg dermed til å bli klimanøytralt innen 2050.

Norwegian tilbyr rimelige flyreiser med utmerket kvalitet i et nettverk av kortdistanseruter i Norden og til europeiske nøkkeldestinasjoner.

Følg Norwegian på Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn og YouTube.

Hashtags: # #2009 2009

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy