2010 Norwegian Pressemeldinger

Norwegian styrker kommunikasjonsstaben

Norwegian styrker kommunikasjonsstaben
Lasse Sandaker-Nielsen (34) er ansatt som kommunikasjonsrådgiver og webredaktør i Norwegian. Sandaker-Nielsen, som kommer fra en stilling som redaksjonssjef i TV 2, fikk jobben i konkurranse med nesten 500

Dato: 03-05-2010 11:44 CEST
Opprinnelig tittel på pressemeldingen: Norwegian styrker kommunikasjonsstaben
Kategori: , 2010 Lasse Sandaker-Nielsen (34) er ansatt som kommunikasjonsrådgiver og webredaktør i Norwegian. Sandaker-Nielsen, som kommer fra en stilling som redaksjonssjef i TV 2, fikk jobben i konkurranse med nesten 500 søkere.

Lasse Sandaker-Nielsen (34) er ansatt som kommunikasjonsrådgiver og webredaktør i Norwegian. Sandaker-Nielsen, som kommer fra en stilling som redaksjonssjef i TV 2, fikk jobben i konkurranse med nesten 500 søkere.

– Jeg er svært tilfreds med å få Lasse med på laget vårt. Oppmerksomheten eksternt rundt Norwegian er stor og økende i hele Norden, og også internasjonalt. Samtidig er det viktig for oss å fokusere tydeligere på god og målrettet internkommunikasjon. Lasse vil få ansvar for selskapets konsernsider på internett, og for å bygge opp et velfungerende intranett i hele selskapet. Han skal også ha en aktiv rolle i vår satsing i sosiale medier og han vil ha en del pressekontakt, sier kommunikasjonsdirektør Anne-Sissel Skånvik.

Sandaker-Nielsen har siden 2006 vært sentral i oppbyggingen og utviklingen av tv2.no, først som prosjektleder og deskjournalist i TV 2 Interaktiv, deretter som redaksjonssjef for tv2underholdning.no. Han har også vært medieanalytiker og kundeansvarlig i medieovervåkings- og analyseselskapet Infopaq.

Sandaker-Nielsen er cand. mag fra Universitetet i Oslo, Bachelor of Arts (English and Mass Communication) og Master of Science (Writing), fra Towson University i Maryland, USA.

Foto: Mats Lundqvist.

Kontaktperson:
Kommunikasjonsdirektør Anne-Sissel Skånvik, tlf. 97 55 43 44

Kilde: Pressekontor Norwegian – PRESSEMELDING –

————

Om Norwegian
Norwegian ble grunnlagt i 1993, mens lavprisselskapet med Boeing 737-fly kom på vingene i 2002. Siden den gang har målet vårt vært å tilby smarte og hyggelige reiseopplevelser til lave priser.

A to już wiesz?  Norgeshistoriens største omprofileringsprosess i hotellbransjen

Norwegian er kåret til Europas beste lavprisselskap seks år på rad av Skytrax, og Norwegians fordelsprogram, Norwegian Reward, er fire år på rad kåret til «Flybransjens beste fordelsprogram i Europa/Afrika» under Freddie Awards i USA. Siden 2012 har Norwegian vunnet over 55 priser for våre produkter, service og nyskapning innen luftfarten.

I 2019 ble Norwegian det første flyselskapet som signerte FNs program for klimatiltak og forpliktet seg dermed til å bli klimanøytralt innen 2050.

Norwegian tilbyr rimelige flyreiser med utmerket kvalitet i et nettverk av kortdistanseruter i Norden og til europeiske nøkkeldestinasjoner.

Følg Norwegian på Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn og YouTube.

Hashtags: # #2010 2010

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy